Casuïstiek
Veilig voorschrijven bij levercirrose
Tot de vele functies van de lever behoort het onschadelijk maken van geneesmiddelen. Een leverfunctiestoornis verandert de farmacokinetiek en -dynamiek van geneesmiddelen, maar vanwege de grote overcapaciteit van de lever wordt dit pas klinisch relevant als er sprake is van levercirrose. Veel geneesmiddelen, waaronder veelgebruikte zoals analgetica en statines, moeten in dat geval lager gedoseerd worden of vervangen door een ander middel. Door in het huisartsinformatiesysteem de oude contra-indicatie ‘leverfunctiestoornis’ te vervangen door ‘levercirrose’ kan men dit automatisch bewaken.
Gratis verder lezen?
H&W biedt geïnteresseerden de mogelijkheid om één artikel per 2 maanden gratis te lezen. Ben je geïnteresseerd in dit artikel? Voer je e-mailadres in en ontvang het artikel gratis in je inbox.
Door gebruik te maken van dit aanbod ga je akkoord met de privacyverklaring en ontvang je per aanvraag maximaal 3 e-mails van H&W.
Abonnement afsluiten?
- Onbeperkt toegang tot alle artikelen
- 11 x tijdschrift Huisarts & Wetenschap
- Ontvang elke week de H&W-nieuwsbrief
- Beluister wekelijks de H&W Podcast
- Draag vanuit jouw expertise bij aan artikelen, samen met andere artsen en onderzoekers
Kies je abonnement
Al abonnee of NHG-lid? Log hier in