Beschouwing
Wat te doen aan de sociale oorzaken van ziekte?
Bij veel klachten in de huisartsenpraktijk speelt sociale problematiek een rol. Huisartsen en praktijkondersteuners kunnen via een ‘sociaal recept’ verwijzen naar een niet-medische instantie voor het aanpakken van risicofactoren, financiële problemen, eenzaamheid of chronische psychiatrische klachten. Meestal gaat het dan om gezamenlijke activiteiten onder begeleiding of om laagdrempelig advies bij bijvoorbeeld financiële problemen. Het veld is nog jong, het aanbod is divers en lang niet overal even groot. Om een sociaal recept effectief te kunnen inzetten, moeten huisartsen goed op de hoogte zijn van de lokale mogelijkheden en de patiënt kunnen motiveren. De effectiviteit van het sociaal recept is nog onvoldoende onderbouwd, maar de patiënttevredenheid is meestal groot en het lijkt een veelbelovende toevoeging aan de gereedschapskist van de huisarts.
Gratis verder lezen?
H&W biedt geïnteresseerden de mogelijkheid om één artikel per 2 maanden gratis te lezen. Ben je geïnteresseerd in dit artikel? Voer je e-mailadres in en ontvang het artikel gratis in je inbox.
Door gebruik te maken van dit aanbod ga je akkoord met de privacyverklaring en ontvang je per aanvraag maximaal 3 e-mails van H&W.
Abonnement afsluiten?
- Onbeperkt toegang tot alle artikelen
- 11 x tijdschrift Huisarts & Wetenschap
- Ontvang elke week de H&W-nieuwsbrief
- Beluister wekelijks de H&W Podcast
- Draag vanuit jouw expertise bij aan artikelen, samen met andere artsen en onderzoekers
Kies je abonnement
Al abonnee of NHG-lid? Log hier in